Geçen yılki telefonların ana özelliklerinden biri, Xiaomi, Vivo ve OPPO amiral gemilerini etkileyen, bilhassa görüntüleme için sundukları tescilli yonga setlerinin gelişiydi. Fakat Lei Jun‘un markasının çalışmalarını özel olarak ele alırsak, bir sonraki en üst seri, kendi geliştirdiği iki yonga setine sahip olan birinci seri olacak ve bunun enteresan özellikleri olacak.

Bu çok enteresan mümkünlük hakkında konuşmak gerekirse, Xiaomi’nin en üst seviye ekipmanıyla ilgili bir sonraki adımını nasıl atmaya karar verdiğini açıklayan sızıntıcı Digital Chat Station‘dı. Aslında, yakında, şimdi uygulanmayan Surge C1 (kendi geliştirdiği ISP çipi) ve Surge P1 (şarj için tasarlanmış çip) ile birlikte gelen birinci aygıtlar yakında piyasada olabilir.

Xiaomi yeni çipleriyle tezli olabilir

Bunu rahatlıkla söylemek gerekirse Surge C1, birinci olarak Xiaomi‘nin katlanır modeli MIX Fold‘un ana ekipmanlarından birisiydi, Surge P1 ise Xiaomi 12 Pro‘ya entegre edildi. Bu nedenle, potansiyel olarak ilerde çıkacak olan Xiaomi 12 Ultra ve MIX 5 ortasında kimlerin bu özel donanıma sahip olabileceğini anlamak gerekli olacaktır.

Bu özel donanım setlerinin ilerleyen vakitlerde çıkması beklenen MIX serisinin ana özelliklerinden birisi olacak olması ve firmanın bu çiplerle çok sayıda aygıt tanıtması beklenen görünüyor.

Xiaomi‘nin ana SoC (Qualcomm yahut öteki işlemciler olmadan)’yi dikkate almadan bu kombinasyonu nasıl entegre edeceğini bilmek farklı olacak. Yeni gelecek olan akıllı telefonların bu sayede boyut olarak içerisinde daha çok yer açılacağı düşünülüyor.