Dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, Ukrayna’da yerinden edilmiş çocukları ve ailelerini desteklemek üzere sivil toplum kuruluşu Binance Charity Foundation aracılığıyla 10 milyon dolar pahasında yardımda bulunacağını açıkladı. Binance ayrıyeten mültecilerin ve çocukların besin, yakıt ve materyal üzere gereksinimlerini karşılamak hedefiyle Ukrayna Acil Yardım Fonu isimli kripto öncelikli bir kitle fonlaması sitesi başlattı. Binance tarafından bu fona da 16.042 BNB (6 milyon dolar) bedelinde bağış yapıldı.

Bölgedeki yardım kuruluşlarına takviye

Binance’in yardımları halihazırda bölgede bulunan UNICEF, UNHCR, UN Refugee Agency, iSans ve People in Need üzere yardım kuruluşları aracılığıyla dağıtılacak.

Binance Charity yardımlarına devam ediyor

Binance, Binance Charity’nin kurulduğu 2018 yılından bu yana global felaketlerin tahlilini sağlamaya yardımcı olacak projeleri desteklemek, toplumsal ve çevresel sıkıntıların üstesinden gelmek için 10 milyon dolar bağışladı. Politik bir hedefi bulunmayan Binance Charity, sırf bölgede yardıma muhtaç ailelerin muhtaçlıklarını karşılamak üzere çalışmalarda bulunuyor.

Binance Charity, Beyrut patlamasının akabinde başlattığı yardım çalışmalarını, Dünya Sıhhat Örgütü’ne bağlı COVAX’ın aşılama sürecine dayanak olarak sürdürürken, bu kapsamda Lüksemburg Komitesi ve UNICEFF ile iş birlikleri geliştirdi. Ukrayna’daki insani krizin çözülmesi ismine çalışmalarını sürdüren Binance Charity’nin desteklediği UNICEF bölgede kritik gereçlerin evvelce pozisyonlandırılması, inançlı içme suyu sağlanması, hareket halindeki ailelerin desteklenmesi, çocukların korunması, acil durum eğitim kaynakları ve psiko-sosyal dayanak hususlarına ağırlaşıyor.