Kripto para borsası Binance, şirketin yeni Baş Teknoloji Sorumlusu olarak eski Microsoft Kurumsal Lider Yardımcısı Rohit Wad’ı işe aldı. Binance bir blog gönderisinde, Wad’ın bir aydır CTO olduğunu ve mühendislik, süratli Web3 hizmetleri ve tahlilleri ile görevlendirileceğini açıkladı.

Binance’a Microsoft’dan büyük transfer! Artık tüm yetki onda!

Binance, Microsoft’un eski üst seviye yöneticisi Rohit Wad’ı, borsanın Baş Teknoloji Yöneticisi (CTO) olarak işe aldı! Ayrıyeten Wad, borsanın daima güvenliğini, istikrarını ve likiditesini izlemekten sorumlu olacak. Yeni rolü kapsamında, eski Microsoft yöneticisi Binance’in kripto alanındaki düzenleyici gerekliliklere uymasına yardımcı olacak.

Binance Wad’in borsadaki birinci günlerinde, CTO olarak art planda çalıştığını ve yeni rolüyle ilgili müşahedeler yaptığını kaydetti. Farklı bir gönderide Wad, Web3’ün sunduğu potansiyelin çok büyük olduğunu ve hasebiyle Binance’e katılma kararının alındığını kabul ettiğini şu sözlerle tabir etti;

“Hâlâ birinci günlerde olsak da, bu verimsizlikleri kıymetli ölçüde basitleştirebilecek teknolojiler zati var. Web3 heyecan verici ve global teknoloji grubuna liderlik etmek için Binance’e katılmaktan çok heyecanlıyım. Web3 süratle büyüyor ve takımımız de o denli. Dünya genelinde açık olan birkaç yüz mühendislik ve eser vazifemiz var”

Wad daha evvel Facebook ve Google’da Mühendislik Yöneticisi olarak misyon yaptı. Microsoft’tayken, Microsoft Teams ve Skype’ın kurulmasında ve geliştirilmesinde tesirli oldu.