Son aylarda Cardano (ADA) ağı tarafından bir dizi dönüm noktası elde edildi; Önde gelen bir kripto analistine nazaran, blok zincirinin büyümesiyle kaydedilen ilerlemeye karşın, ADA hala pahasının altında kalıyor! Bu da tokenin neredeyse 2 yılın en düşük bedeline ulaştığını işaret ediyor!

Bilgiler, Cardano’nun neredeyse 2 yılın en düşük pahasına ulaştığını gösteriyor!

Önde gelen kripto analisti Ali Martinez tarafından paylaşılan datalar, (Kripto) Genel Piyasa Pahaları (MVRV) dikkate alındığında ve Cardano son fiyat düzeylerine bakıldığında, token pahasının altında görünüyor.

Martinez, bilhassa (MVRV) göstergesinin, en büyük pay delili (PoS) blok zinciri olan Cardano’nun Mart 2020’de COVID19 salgını tarafından tetiklenen kripto para erimesinden bu yana bu kadar düşük değerlenmediğini gösterdiğine dikkat çekiyor.

Martinez tweet’inde şu sözlere yer verdi;
“Cardano, Mart 2020’deki COVID kazasından bu yana bu kadar hafife alınmamıştı! MVRV 365D (son 365 gün içinde $ADA alan adreslerin P/L’sini ölçer), ADA sahiplerinin ortalama -%26’lık bir kayıpta oturduğunu gösteriyor.”

Piyasa kıymeti ile temaslı (MVRV kıymeti nedir?

Bir kripto para ünitesinin fiyatı gerçek kıymetiyle karşılaştırıldığında, varlığın fiyatının makul olup olmadığını belirlemek için piyasa değeri-gerçekleşen bedel (MVRV) oranı kullanılabilir.

Bağımsız bir istatistik olarak MVRV, kripto para piyasasındaki piyasa zirvelerini ve tabanlarını belirlemek için kullanılır . Tarihî bilgilere dayanarak, göstergenin her vakit tesirli olduğu kabul edilir.

Genel olarak, MVRV oranı ne kadar düşükse, nezaret altındaki öğenin fiyatında bir artış mümkünlüğü o kadar yüksektir, zira bu değerli gösterge, kelam konusu varlığı satın alan evvelki adreslerin ortalama kar yahut ziyanını kıymetlendirir.