Ethereum (ETH) yedi günlük fiyatını artırıp 3.000 dolar civarında gezinirken, ikinci en büyük kripto para ünitesinin borsalardan piyasa bedeli ile büyük ölçüde geri çekilmesi sürat kesmeden devam ediyor.

Beklenen büyük Ethereum çıkışı başladı mı?

Bilhassa, 23 Mart’ta kripto piyasası tahlil platformu IntoTheBlock tarafından bir tweet’te paylaşılan bir grafikte gösterildiği üzere, 22 Mart Salı günü 151.000’den fazla ETH çeşitli kripto borsalarından ayrıldı.

Kaynak: IntoTheBlock

Grafik, tek bir gün boyunca yaklaşık 448,62 milyon dolarlık ETH çekildiğini gösteriyor.

Ethereum çıkış trendi devam ediyor

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold daha evvel, merkezi borsalarda (CEX’ler) düşük ölçüde Ethereum olduğunu ve o sırada cüzdanları 13.55 milyon ETH’nin yahut toplam sirkülasyon arzının yalnızca %11,3’ünün işgal ettiğini bildirmişti. Bunlar, Eylül 2018’den bu yana borsalardaki tanınan kripto para ünitesinin en düşük seviyeleriydi.

Kaynak: CryptoRank

Ethereum’un bu türlü bir büyüklükte çekilmesi, potansiyel olarak müteakip bir fiyat artışına işaret edebilir. Ekim 2021’de, büyük bir çıkıştan sonraki on gün içinde fiyatın %15 arttığı kripto para ünitesinin borsalardan büyük bir geri çekilmesinden sonra olan buydu.

Yayınlandığı sırada Ethereum, CoinMarketCap bilgilerine nazaran, fiyatının 2.684 dolar olduğu bir evvelki haftaya nazaran %10.69 artışla 2.971 dolardan süreç görüyordu. Lakin şu an 3.100 dolar düzeylerinde bir seyir izliyor.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.