Gün geçmiyor ki internette gibisi görülmemiş bir olaya rastlamayalım. Bu sefer de farklı bir olay Hollanda’dan geldi. Bayan doğum hastalarına kendi spermini enjekte eden adam 21 çocuğun babası çıktı. Olay, duyanları şaşkınlığa uğrattı.

Jos Beek, Hollanda’da çocuk sahibi olmak isteyen bayanlarda kendi spermini kullandı. Olağanda bu türlü bir durumda sperm donerlerinin spermleri kullanılır lakin bu hekim bunun yerine hastalara kendi spermlerini enjekte etmiş.

Bayan hastalara kendi spermini enjekte etti! 21 çocuğun babası çıktı

Fiom Vakfı’nın 21 çocukta DNA eşleşmesi olduğunu keşfetmesinin akabinde ortaya çıkan gerçek herkesi şaşırttı. DNA’lar eşleşince ayrıntılı bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırma sonucu 21 annenin, Elisabeth Hastanesi’nde bayan hastalıkları ve doğum uzmanı Jas Beek tarafından tedavi edildiği ortaya çıktı.

Kelam konusu hekimin “resmi” çocuklarından birinin DNA’sının, tedavi sonrası doğan 21 çocukla eşleşmesi üzerine Fiom Vakfı, hastaneyi durumdan haberdar etti. Hastanenin müdür tüm evrakların yok edildiğini belirtti. Hekimin daha fazla çocuğunun da ortası çıkması ihtimaller ortasında. Bu nedenle o hastanede o hekim tarafından tedavi edilen herkesin hastaneye başvurması bekleniyor.

Hastane müdürü yaptığı açıklamada, “Doktorun bu davranış biçimi kabul edilemez. Bunu duyunca çok şaşırdık. Ebeveynler için de çocuklar için de üzücü bir durum” tabirlerini kullandı. Hastane hem çocuklar hem de aileleri ile temas kurmaya başladı. Hastanenin savunması ise 70’li yıllarda doğurganlık prosedürleri şimdi yeniydi ve kontroller azdı formunda.