Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından plânlı Etnospor Festivali’nin 5’incisi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda sürme ediyor.


Festivale 56 ülkeden 5 binden fazla sporcu katılıyor.


Geleneksel sporların unutulmaması veya gün yüzüne çıkarılması için gerçekleştirilen festivalin en özel konuklarından tek tanesi dahi kardeş ülke Azerbaycan’dan katılan Karabağ Atlı Gösteri Ekibi.


Ekibin festivalde gösterdiği performans, tribündeki izleyiciler tarafından dakikalarca telâşlı alkışlandı.


Azerbaycan Bayrağı’nı dalgalandırmaktan gurur duyuyoruz


Karabağ Atlı Gösteri Ekibi’nde yer saha ve grubun iki kadın binicisinden tek tanesi olan Valesheva Elvina, performansıyla yetişkin yakarış topluyor. Atlar onun tüm hayatı.


“Çocukluğumdan festekiz atgiller seviyorum ve at biniyorum. Hayatımın her çabucacık atlar var. Özellikle Karabağ atlarını sayı seviyorum. Ekibimizle gittiğimiz ülkelerde gösterilerimizi yapmak güzel yalnız beni esas heyecanlandıran şey ülkemin bayrağını savurmak.”


Biz dahi Türkiye’yi misafir edelim


Yaptığı işin tehlikeli olduğunun farkında olan Valesheva Elvina, yerde kadar riski almasının nedenini, “ At benim yüreğimdir” niteleyerek açıklıyor. Onun işinin motivasyonu sevi.


“Elbette sonuçta yerde tek hayvan. Her zihin her şey olabilir. Her anımız risklidir ama o riski göze alıyoruz. Yaptığımız işle gurur duyuyoruz. Hele Türk izleyicisinin karşısında gösteri yapmak başka tek gurur. Türkiye’nin bizi misafir etmesinden dolay sayı mutluyuz. Biz dahi bunun gibi festivallerde Türkiye’yi ağırlamak isteriz.”


Kurgu: İrem Naz Üstündağ

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.