Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, 2016 yılında Batman’ın Kozluk ilçesine atandı. Mutluluğunu “öğretmen oldum saçta” sözleri ile paylaştı. Ancak o mutluluk maalesef uzun sürmedi…


9 Haziran 2017’dahi il başkanının aracını hedef saha teröristlerin açtığı coşkulu ortasında kaldı. Yaralı halde hastaneye kaldırıldı yalnız müdahaleye rağmen şehit oldu.


“Bayrağımın olduğu her yer benim vatanım”


Aybüke Yalçın’ın hiç tereddüt etmediğini söyleyen koruyucu Sadık Yalçın, “Bizim kızımız ‘Bayrağımın olduğu her yer benim vatanım’ diye oradaki evlatlarımıza terbiye verme gayeli neşeli tek şekilde gitti. Neşeli, hayat dolmuş tek şekilde görevini yaparken eve avdet yolunda iç ve harici olan yerde eşkıyaların saldırısı sonucunda şehit edildi” dedi.


Son yolculuğuna uğurlanırken tabutunda ak küp ve sayı sevdiği folklor şapkası vardı.


Şehit öğretmenin kanı yerde kalmadı


Hain saldırının emrini veren Agit Baran kod ünlü terörist 4 yıl önce Batman’ın Sason ilçesinde etkisiz hale getirildi.


Baba Sadık Yalçın, “Allah askerlerimizin, güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. Mutlaka yerde beladan yerde ülke kurtulacak. Daha güzel günlere erişeceğimizden hiç şüphemiz yoktur” dedi.


Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi yaşatılıyor


Aybüke öğretmen hakkında konuşan arkadaşı Tuğba Çakır ise şunları söyledi:


“O kadar hayat dolmuş tek insandı ki onu o genç yaşta kaybetmek gerçekten hepimizi sayı fazla üzdü. Onu hep gülerken, şarkı söylerken hayal edebilirdik. Aybüke’ye ölüm hiç yakışmadı.”


İsmi okullara, parklara, kütüphanelere verildi. Türkiye, Şehit Aybüke Öğretmen’i kalbinde yaşatmaya sürme ediyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.