Oscarlı oyuncu Morgan Freeman, Türk Hava Yolları’nın reklam yüzü oldu. Beş yıl evvel de THY için reklam sinemasında yer alan Morgan bir kere daha uçuş şirketinin reklam yüzü olarak karşımıza çıktı.

Freeman’ın rol aldığı yeni reklam sineması birinci kere, Amerikan Futbol Ligi’nin şampiyonluk uğraşı ‘Harika Bowl’da izleyiciyle buluşacak. Kelam konusu Harika Bowl 13 Şubat’ta başlayacak.

As Bayrakları! THY reklamında Hollywood yıldızı oynadı

Hollywood’un en ünlü oyuncularından Morgan Freeman beş yıl ortadan sonra tekrar Türk hava Yolları’nın reklam yüzü oldu. Morgan Freeman’ın başrolünde olduğu reklam sineması, Türkiye’nin kıtaları birbirine bağlayan pozisyonuna vurgu yapıyor. Reklam sineması Amerikalı spor severlerle çok yakında buluşacak.

Altı yıldır Muhteşem Bowl’da THY reklamlarıyla karşımıza çıkıyor. Türk Hava Yolları daha evvel de 2016 yılında ünlü oyuncu Ben Affleck’in başrolde olduğu “Batman Superman’e Karşı” sinemasının sponsoru olmuştu. Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Morgan Freeman’ın da reklamlarda oynaması THY’nin muvaffakiyetini ve küresel manada tesirini gözler önüne seriyor. 2017 yılında Morgan Freeman ile çektiği reklam sinemalarıyla Harika Bowl reklam jenerasyonlarında yer alan THY tekrar Freeman ile bir reklam sinemasına imza attı.

Morgan Freeman en çok Esaretin Bedeli sineması ile tanınıyor. Ünlü oyuncu 2005 yılında Milyonluk Bebek sinemasıyla En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazanmıştı.