Honduras, çeşitli internet kaynaklarına nazaran, El Salvador’dan sonra Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak resmen tanıyan bir sonraki ülke olabilir. Ülkenin Lideri Xiomara Castro, El Salvador’un “dolar hegemonyasından kaçan” tek ülke olmaması gerektiğini söyledi.

Artık de o ülke Bitcoin’i resmi olarak tanıyor!

Şimdi doğrulanmasa da birtakım kaynaklara nazaran, Honduras’ın Lideri Xiomara Castro, Honduras’ın “Birinci Dünya’ya hakikat ilerlemenin” hakkı olduğunu vurguladı. Savlar yanlışsız ise, El Salvador’dan sonra Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak resmen tanıyan bir sonraki ülke Honduras olabilir.

Honduras Devlet Lideri duyurusunun ise 21 Mart Pazartesi sabahı yapılacağı bildiriliyor.

Orta Amerika ülkesi, kripto para ünitesine güçlü bir ilgi modelini takip ediyor. Ağustos 2021’de Honduras’ın daha evvel başşehir Tegucigalpa’da birinci Bitcoin ve Ethereum ATM’sini tanıttığını ve kullanıcıların mahallî para ünitesi lempirasını kullanarak dijital varlıkları satın almalarına müsaade verdiği bildirilmişti.

Bilhassa, bölgede ve etrafında vakit geçiren ünlü kripto savunucusu Max Keiser, 18 Mart’ta Honduras bayrağını tweetledi ve yakında orada sahiden bir şeyler olabileceğini ima etti:

Bitcoin’in dünya çapında yasal ihale olarak kabul edilmesi

Enteresan bir formda, El Salvador hududundaki Honduras, CoinMarketCap’teki topluluk oylarına nazaran, kripto para ünitesinin yasal ödeme aracı olarak kullanılmasına müsaade verdiği varsayım edilen sadece 40. ülke.