Teknoloji eserleri ile ilgili bilgi sızdıran Digital Chat Station, bu sefer Xiaomi‘nin 2022’de çıkaracağı modellerin bir listesini yayınladı. Elbette şu an için bu listede yer alan modellerin yıl içinde piyasaya çıkacağı mutlaklaşmış değil, yalnızca savdan ibaret. Gelin bu modellerin hangileri olduklarına daima birlikte göz atalım.

Tez: Xiaomi’nin 2022’de çıkaracağı telefonlar belirli oldu!

Samsung’dan sonra dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Xiaomi‘nin, bu başarısı şaşırtan değil, çünkü şirketin küresel pazarda hayli fazla telefon modeli mevcut. Redmi ve POCO alt markalarını da hesaba katarsak, bu sayı daha da artıyor.

Teknoloji eserleri ile ilgili bilgi sızdıran Digital Chat Station, bu kere Xiaomi‘ye ilişkin yeni bilgileri toplumsal medya üzerinden paylaştı. Xiaomi’nin 2022’de piyasaya sürmeyi planladığı birtakım telefonlarla ilgili detayları ortaya koyan bu sızıntının, yaklaşmakta olduğu sav edilen telefonların tüm kod isimlerini içeren bir liste biçiminde olduğu görülüyor.

Sızıntı yapan kişinin paylaştığı görselde görüldüğü üzere kod ismi sayısı 12’dir. Üstten aşağıya hakikat gidersek, evvel “munch”, “rubens”, “matisse” ve “sis” görürüz. Bunların, Xiaomi’nin Şubat ayında piyasaya sürmesi beklenen yaklaşan Redmi K50 serisiRedmi K50, K50 Pro, K50 Pro Plus ve K50 Gaming sürümü olduğu sav ediliyor.

Daha kıymetli olan Redmi K50 modellerinin Snapdragon 8 serisi ve içinde Dimensity 8000/9000 yongaları ile gelmesi bekleniyor. Dijital sohbet istasyonu, tıpkı vakitte listedeki son iki modelin Snapdragon 8 Gen 1 ile de donatılmış olabileceğini belirtiyor.

Ayrıyeten “Thor” ve “loki” kod isimli telefonların, Xiaomi’nin kamera sistemine odaklanarak tanıtmayı planladığı premium modeller olması da mümkün. Hatta bir tanesi 200MP kamera sensörüne sahip olması beklenen.

Devam edersek “ışık” ve “gök gürültüsü” kod isimleriyle karşılaşıyoruz. Bu ikisinin Xiaomi’nin katlanabilir serisi, yani Xiaomi Mi MIX Flip ve Xiaomi Fold 2 olduğu söyleniyor. Bununla birlikte, şirket kurtulmak istediğini açıkça belirttiği için “Mi”nin MIX Flip’te kalıp kalmayacağı muhakkak değil.

Son olarak Digital Chat Station listesinin en altına “zizhan”, “zijin”, “taoyao” ve “opal”ın olduğu yere ulaşıyoruz. Bunlar teze nazaran Xiaomi’nin 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürmesi beklenen beklenen Redmi Note 12 serisi. Bu modellerden biri de Qualcomm’dan şimdi duyurulmamış olan Snapdragon yonga seti ile gelmesi beklenen modeller.