Eylül ayında Apple, eyalet tarafından verilen kimlikleri ve ehliyetleri Apple Cüzdan’da saklama özelliğini kullanıma sunmak için çalışmalara başlamıştı. Şirket artık birkaç ABD eyaletiyle bu bahis hakkında yakın bir formda çalıştığını duyurdu.

Bugün Apple ABD Arizona’nın bu özelliği resmi olarak kullanıma sunan birinci ABD eyaleti olduğunu duyurdu. Şirket artık Arizona’da bir dokunuşla iPhone yahut Apple Watch’lara kimlik ekleme yolunu gururla sunuyoruz tabirlerini kullandı.

Araç ehliyetleri Apple cüzdan uygulamasına geçiyor!

Apple’ın Apple Hisse ve Apple Cüzdan Lider Yardımcısı “Kimlikleri ABD’deki kullanıcılara sunmak için daha birçok eyalet ve TSA ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” tabirlerini kullandı. Arizona kimliği eklemek için Cüzdan uygulamasında ekranın üst kısmındaki “+” düğmesine dokunmanız kâfi olacak.

Akabinde, kimliğin yahut ehliyetin her iki tarafını da taramanız istenecek. Bundan sonra doküman sahibi, “kurulum süreci sırasında dizi yahut yüz ve baş hareketlerine” ek olarak Arizona MVD ile eşleştirilecek bir selfie çekecek. Kullanıcının dokümanlarını Apple Cüzdan’a ekleme isteğini doğrulamak ve onaylamak eyaletin sorumluluğunda olacak.

Ayrıyeten Phoenix Sky Harbor Memleketler arası Havalimanı’ndan seyahat eden sakinler için de birtakım ayarlar getiriliyor. Tüm bilgiler dijital olarak paylaşılıyor, lakin TSA doğrulama maksadıyla yolcunun fotoğrafını da çekiyor.

Yeni eklenen ehliyet özelliği iOS 15.4 çalıştırıyorsa iPhone 8 ve daha yeni sürümlerde yahut watchOS 8.4 yahut sonraki bir sürümünü çalıştıran Apple Watch Series 4 ve daha yeni sürümlerde kullanılabilir. Sonraki birkaç eyalet Colorado, Hawaii, Mississippi, Ohio ve Porto Riko bölgesini içeriyor.