Apple teknoloji alanında yaptığı sağlam dizaynlar ile tanınıyor. Bu mevzuda mühendisleri nitekim kusursuz işler çıkarabiliyor lakin bu galerimizdeki dizaynları görünce çok şaşıracaksınız. İşte bir çoğunuzun mantığına ters gelecek tasarımlar!

Önde gelen teknoloji şirketi Apple son yıllarda yapmış olduğu dizaynlar ile kullanıcıların gözdesi oldu. Gerek dizaynları gerekse yazılım konusunda oldukça deneyimli olan firmanın kimi dizaynları var ki demeyin gitsin!

İşte sevmek isteseniz bile sevemeyeceğiniz o dizaynlar;

iMac Mouse

iMac, ferdî bilgisayarlar ihtilalini başlatan kıymetli bir gelişmeydi. Fakat bu bilgisayar ile birlikte gelen fare de bir o kadar ihtilal niteliği taşıyordu. Apple’ın yanında fiyatsız gönderdiği bu yuvarlak mouse’un, o kadar fonksiyonu eksikti ki, fareyi kullanmak için daima bakmanız gerekiyordu.

Macintosh TV

Apple TV’den çok evvelce şirket Macintosh TV’yi ABD’de tanıtmıştı. Tanıtıldığı yıllarda 2099 dolar bedele sahip bu TV tabiki tutmadı. Ortadan geçen üç ay sonunda Apple, Macintosh TV‘yi piyasadan büsbütün kaldırdı.

Apple Newton

Apple, birinci şahsî asistanını Newton teşebbüsü ile duyurmuştu. O periyot el yazısını tanıma özelliğiyle çıkan aygıtın özelliği aslında çalışmıyordu. Zira o devrin teknolojisi şimdi o kadar ilerlememişti.