Birkaç yıl evvel başarısız AirPower deneyine karşın, Apple‘ın eserleri için hala çok cihazlı bir şarj aygıtı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bloomberg’den gelen yeni bir rapora nazaran Apple, tüm büyük aygıtların “birbirlerini şarj edebileceği” bir fikir için çok cihazlı bir şarj aygıtının yanı sıra kısa ve uzun uzaklık kablosuz şarj teknolojisi geliştiriyor.

Bu, Apple‘ın çok cihazlı bir endüktif şarj tahlili geliştirme çalışmalarının birincisi değil. Haziran ayında, Apple başarısız AirPower deneyini gerçekleştirmişti. Artık emniyetli bir kaynak olan Bloomberg’den Mark Gurman, Power On bülteninin son sayısında Apple’ın hâlâ bu çoklu aygıt şarj aygıtı üzerinde çalıştığını bildirdi. Bu sistem iPhone ve Apple Watch şarj aygıtları ile kullanılan MagSafe Duo‘dan farklı olacak.

Apple’dan tüm aygıtları şarj eden “çoklu şarj cihazı”

Gurman, Apple’ın kısa ve uzun ara kablosuz şarj tahlilleri üzerinde de çalışmaya devam ettiğini söylüyor. Bu cins bir teknoloji, günümüzde mevcut olan mevcut endüktif “kablosuz” şarj teknolojisinden bağımsız olacak.

Apple uzun vadede her bir ana eserinin birbirini şarj edebileceği bir “gelecek hayal ediyor.” Örneğin, bir iPhone sonunda AirPod’ları yahut bir Apple Watch‘ı şarj edebilecek.

Apple’ın hala sonunda piyasaya sürmeyi planladığı bir çeşit çoklu aygıt şarj aygıtı üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Kelamda kablosuz şarj, iPhone için birkaç yıldır söylentiler ortasındaydı, lakin sonuçta meyve vermedi.