Haziran süratle yaklaşıyor, bu da Apple‘ın bu yılki “Dünya Çapında Geliştirici Konferansı etkinliğini” düzenlemesinin çok yaklaştığı manasına geliyor. Şirket, WWDC 2022 aktifliğinin 6-10 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirileceğini duyurdu. Konferansın kendisi sanal olacak, lakin açılış konuşmasını 6 Haziran’da Apple Park’ta şahsen izlemek için sonlu bir fırsat sunulacak.

Apple WWDC 2022 aktifliği için tarih verdi!

Son iki WWDC aktifliği sadece çevrimiçiydi ve COVID-19 salgını nedeniyle herkes için ücretsizdi. Apple kademeli olarak yüz yüze etkinliklere geri dönüyor ve Nisan ortasına kadar kurumsal çalışanın haftada en az bir gün ofisten çalışmasını gerektiren bir kaide koşuyor. Google I/O, çalışanların ve kimi iş ortaklarının hudutlu ferdî iştirakiyle Nisan ayında devam edecek.

Apple bu yıl WWDC’de senaryoyu değerli ölçüde değiştirmedikçe, iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 ve macOS’un bir sonraki sürümü ne olursa olsun birinci düzgün görünümü elde edeceğiz. Apple’ın birtakım yeni donanımları sergileme mümkünlüğü her vakit mevcut. WWDC’de, üçüncü kuşak Mac Pro ve Pro Display XDR’nin tanıtıldığı 2019’dan beri şirket bunu yapmadı, fakat bu aktiflikte durum değişebilir. Ayrıyeten, M1 Ultra’yı duyurduktan birkaç ay sonra Apple’ın yeni jenerasyon silikon çipleri hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.