ABD ve Kanada’daki bir küme Apple Store daha kapanacak. Bloomberg’e nazaran, teknoloji devi hem halk ortasında hem de çalışanları ortasında COVID-19 olaylarındaki artış nedeniyle sekiz lokasyonu süreksiz olarak kapattı. Haber ajansı, Apple’ın çalışanlarının yaklaşık yüzde 10’unun COVID-19 için olumlu test çıkması durumunda çoklukla bir perakende mağazasını kapattığını söyledi. Aşağıdaki yerler Salı gününden beri kapatılacak:

Miami’deki Dadeland

Palm Beach’teki Gardens Alışveriş Merkezi

Atlanta’daki Lenox Meydanı

Atlanta’daki Cumberland Alışveriş Merkezi

Houston’daki Highland Köyü

Ohio’daki Summit Alışveriş Merkezi

New Hampshire’daki Sülün Yolu

Sainte-Catherine, Montreal’de

Apple mağazalarını kapatma kararı aldı

Şirket ayrıyeten bu ayın başlarında Hawaii, Maryland, Ohio, Ottawa (Kanada) ve Teksas’taki mağazalarını kapattı, fakat bu yalnızca birkaç gün sürdü. Lakin Miami’deki perakende satış noktalarından biri hala kapalı. Şirket Bloomberg’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Koşulları nizamlı olarak izliyoruz ve sıhhat tedbirlerimizi müşterilerin ve çalışanların refahını desteklemek için ayarlayacağız. Takımlarımız için tertipli testleri günlük sıhhat denetimleriyle birleştiren kapsamlı bir yaklaşıma bağlı kalmaya devam ediyoruz.”

Tahminen de insanları çevrimiçi alışveriş yapmaya ikna etmek için Apple, müşterilere “stokta bulunan uygun eserler için fiyatsız iki saatte kurye teslimatı” sunuyor.

Apple, olaylardaki artışın ve Omicron varyantının ortaya çıkmasının akabinde bu ayın başlarında diğer adımlar atmıştı. Şubat ayında başlaması planlanan ofise dönüş planlarını ertelemeyi seçmiş ve ABD’deki tüm mağazalarında maske ihtiyaçlarını eski haline getirmişti.