2022’nin başından bu yana, Algorand (ALGO) blok zinciri, ağına 6 milyondan fazla yeni hesap ekleyerek, toplam hesap sayısını yılın başından bu yana 17.373.299’dan 23.548.065’e çıkarmayı başardı.

Algorand, 2022’de 6 milyondan fazla yeni hesap ekledi!

Algorand’daki toplam hesap sayısı yılın başında 17.373.299 iken, AlgoExplorer bilgilerine nazaran bu sayı içeriği hazırladığımız anda (10 Mart 2022 itibariyle) 23.548.065 idi . Bu, yılın başından bu yana %35’lik bir artış manasına geliyor.

ALGO’ya olan ilgideki bu kadar büyük artışın nedenlerinden biri, Algorand tabanlı eserlerin öbür blok zincirlerde, cep telefonları ve akıllı saatler üzere düşük güç ortamlarında çalışmasına müsaade verecek ağdaki büyük teknik yükseltme olabilir.

Algorand ayrıyeten platformu Ethereum ( ETH ) ile bağlamak için emniyetli bir köprü olan London Bridge’in tanıtımını da bekliyor. Bunu gerçekleştirmek için yazılım geliştirme şirketi Applied Blockchain, Şubat 2022’de Algorand Vakfı’ndan bir hibe almıştı.

Algorand Vakfı’nın hibe duyurusundan birkaç gün evvel yeni bir CEO’su olduğunu ve eski JPMorgan yöneticisi Staci Warden’dan oburu olmadığını da belirtmekte yarar var. Nasdaq, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı ve Milken Enstitüsü’ndeki misyonlarından muazzam bir tecrübe getirdi.

Ocak 2022’de Grayscale Investments, Algorand’ı 25 yeni token girişinden biri olarak değerlendirmeye alınan varlıklar listesine ekledi. ALGO, listeye eklenecek birkaç alternatif Katman 1 blok zinciri tokeninden biriydi.

Ayrıyeten alternatif yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu ve eski Beyaz Saray İrtibat Yöneticisi Anthony Scaramucci, Algorand’ı övdü ve geleceğini kriptonun “Google’ı” olarak iddia etti.