Akrep Nalan lakaplı sanatçı Nalan Açın bugün sabaha karşı tedavi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Acı haberi SÖZCÜ’ye hayat arkadaşı Alişan Çiçek verdi. Çiçek yaptığı açıklamada “Geçen aralık ayında teneffüs yetmezliği ve bağırsak düşünceleri nedeniyle üç hafta hastanede kalmıştı. Bu sabaha karşı da hayatını yitirdi. Çok sevdiğim bir kıymetimi kaybettim. Cenaze süreçleriyle ilgili şimdi bir karar vermedik” sözlerini kullandı.

Akrep Nalan hayatını kaybetti!

Akrep Nalan, daha evvel: “İnsanın yaşı biraz ilerleyince birtakım sıhhat sıkıntıları yaşanıyor. Kilolu olmam nedeniyle damar yolunu bulmakta zahmet çektiler, akciğerlerde su vardı onu aldılar. Analizlerim yapıldı, serum verilip ilaç tedavisi uygulanıyor. Artık kendimi daha âlâ hissediyorum. Bu ortada rahatsızlandığımı duyan benim ve Alişan’ın telefonlarına ileti yağdırdı. Çok sağ olsunlar insan bu türlü günlerde ne kadar sevildiğini daha güzel anlıyor. Beni arayan soran, merak eden herkese çok teşekkür ediyorum.” sözlerini kullanmıştı.

Akrep Nalan kimdir?

26 Nisan 1954 tarihinde Vasfi ve Hasibe Açın’ın tek çocuğu olarak Ankara, Yenimahalle’de doğdu. Ankara’da Bahçelievler Alparslan İlkokulu’nda, ortaokulu Adana Kız Lisesi ve Uşak Ticaret Lisesi’nde tamamladı. 1972-1980 yılları ortasında Şaban Karamancı Demir Çekme Fabrikası, Ahmet Karamancı Oksijen Fabrikası ve İnterfarma A.Ş.’de muhasebeci olarak çalıştı. Bu yıllarda Ankara Sanatevi’nde tiyatro çalışmaları yaptı. Hamdi Ortadirek isimli müzikli orta oyununda Erol Demiröz, Savaş Yurttaş, Selçuk Uluergüven ve Şener Kökkaya ile tıpkı sahneyi paylaştı. Tiyatro ile birlikte barmaidlik yapmaya başladı.