Akaryakıt ve motorin fiyatlarına tekrar artırım geldi. Geçtiğimiz hafta motorine gelen üst üste gelen artırımın akabinde bir kaç indirim haberi de gelmişti. Lakin artık tekrar bir artırım kelam konusu.

Güç kesiminden gelen haberlere nazaran 23 Mart saat 00.00’dan itibaren geçerli olmak üzere akaryakıta artırım yapıldı. Litre fiyatı akaryakıtta 1 lira 60 kuruş, motorinde 1 lira 62 kuruş artırım geldi. Artırım sonrası Ankara ve İstanbul akaryakıt motorin fiyatları 23 Mart tarifesi şu formda: İstanbul Avrupa yakasında da bir litre akaryakıtın fiyatı 19,69 TL’ye, bir litre motorinin fiyatı 22,21 TL’ye yükseldi.

Akaryakıta tekrar zam! İşte yeni fiyatlar

İstanbul Anadolu yakasında ise bir litre akaryakıtın fiyatı 19,70 TL’ye, bir litre motorinin fiyatı 22,23 TL’ye yükseldi.Ankara’da ise bir litre akaryakıtın fiyatı 19,78 TL’ye, bir litre motorinin fiyatı 22,31 TL’ye çıktı. Artırım geleceği vakit beşerler çok fazla kuyruk oluşturduğu için artık artırımların habersiz yapılması da kelam konusu fakat bu husus şu anda bir söylenti halinde. Net bir açıklama gelmeden bir şey demek sıkıntı.

Akaryakıtın dünya genelinde artan fiyatı direkt olarak akaryakıt ve motorin fiyatlarına yansıyor. Rusya-Ukrayna savaşının da patlak vermesiyle fiyatlarda savaş fiyatlandırması başlamış durumda. Şu anda hala müzakere görüşmeleri sürüyor.