Akaryakıta yeni bir artırım daha geliyor. Yeni yapılan artırımlarla birlikte akaryakıtın litre fiyatına 46 kuruş artırım daha geldi. Açıklama Güç Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikası’ndan (EPGİS) tarafından yapıldı.

Yapılan kelam konusu açıklamada, “20/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Akaryakıtta 46 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak biçimde artış olmuştur.” tabirleri kullanıldı. Yeni artırımlardan sonra akaryakıt fiyatları; İstanbul’da 13,59 liradan 14,05 liraya, İzmir’de 13,67 liradan 14,13 liraya Ankara’da 13,66 liradan 14,12 liraya çıkacak.

Akaryakıta yeni bir artırım daha!

Öte yandan dün de motorine 52 kuruş artırım yapılmıştı. Güç Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikası tarafından yapılan açıklamada “Akaryakıt Eserlerinde Fiyat Artışı 19/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 52 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak halde artış olmuştur” tabirleri yer almıştı.

Geçtiğimiz periyotlarda de dolar kurunda yaşanan çalkantılar yüzünden akaryakıta neredeyse her gün artırım geliyordu. Hal bu türlü olunca akaryakıt fiyatında yaşanan artırımlara vatandaş alışır hale geldi. Fakat akaryakıtın litresinin 14 TL olmasını şaşırtan bulanlar da mevcut. Akaryakıt ve akaryakıtın global piyasada gördüğü bedelin artmasıyla akaryakıt fiyatında artış sürat kesmeden devam ediyor.

Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması sebebiyle rafineler tekrar hesaplanıyor.