Akaryakıt artırımlarının sonu gelmiyor. Küresel manada artan enflasyon ve Rusya Ukrayna krizi ile akaryakıt fiyatları tekrar artmış durumda.

Daldan gelen bilgilere nazaran bu akşamdan itibaren geçerli olmak üzere akaryakıt fiyatlarına tekrar artırım geliyor.

Akaryakıta yeni bir artırım daha!

Akaryakıtın fiyatlarında savaş tesiri net bir biçimde görülmeye başladı. 20 TL’ye dayanmak üzere olan akaryakıt fiyatları tüm araç sahiplerini endişelendiriyor. Daha dün akşam yapılan zamın üstüne artık yeni bir artırım haberi daha gelmiş durumda.

Yeni artırımlarla Motorine 1,33 TL, Akaryakıta 53 kuruş artırım gelmesi bekleniyor. Rusya Ukrayna krizinin tesirleri her alanda hissedilmeye başlandı. Birinci başta dolar ve altında hissedilen Rusya Ukrayna krizi direkt olarak akaryakıt fiyatlarına da yansımış durumda. Şimdi barış sağlanamayan bölgede yaşananlar herkesi etkiliyor.

Farklı şirketler Rusya’ya yaptırımlar uygulasa da işin sonu gelmiş değil. Ukrayna verdiği bu savaşta AB’nin dayanağını görmek istiyor. Bölgede yaşananlar da ne yazık ki herkesi etkileyecek sebepler doğurabiliyor. Bunlardan birincisi ve önde çıkanı da akaryakıt fiyatlarındaki artış diyebiliriz. Siz bu artırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.