Akaryakıt fiyatlarına gelen artırımların arkası gerisi kesilmiyor. Geçtiğimiz devirlerde artan dolar kuru yüzünden akaryakıt fiyatlarında önemli artırımlar karşımıza çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kur muhafazalı TL mevduat sistemini açıklamasının akabinde dolar kuru denetim altına alındı fakat buna karşın akaryakıt fiyatlarındaki artırımlar dur durak bilmiyor.

Bu geceden itibaren akaryakıta yeni bir artırım daha yapılacağı söyleniyor. Buna nazaran bu geceden itibaren akaryakıta 58 mazota 57 kuruş artırım geliyor.

Akaryakıta bu geceden itibaren yeni bir artırım daha geliyor

Akaryakıt tedarikine artık de brent petroldeki fiyat artışı eklendi. Ayrıyeten Rusya ve Ukrayna ortasında yaşanan kriz de dalda fiyatların yine belirlenmesine neden oldu. Dalda yaşanan global kriz sonrası akaryakıtın ve motorinin litre fiyatına artırım tekrar gündeme geldi.

Dünya genelinde artan enflasyon ve koronavirüs ile gelen kıtlıklar sebebiyle hayat kaideleri zorlaşmaya devam ediyor. Bu durum da direkt olarak akaryakıt fiyatlarına yansıyor. Mevcut petrol varil fiyatları 30 dolardan 90’a yükseldi. Bu da akaryakıt ve akaryakıt fiyatlarında yükselişe sebep oluyor. Küresel manada süregelen sorunların çözümlenmesi ile lakin mümkün olabilecek akaryakıt fiyatlarındaki düşüşler şu an için çok mümkün görünmüyor desek yanlış olmaz.