Artırım haberlerine bir yenisi daha eklendi. Litre fiyatı epey yüksek olan yakıta artırım yapıldı. Güç Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikası’nın (EPGİS) duyurusuna nazaran, akaryakıta 44 kuruş artırım yapıldığı açıklandı.

Eşel Taşınabilir sistem gereği akaryakıt bedelleri için uygulanan ÖTV‘den karşılama limitinin dolması ve dolar kurundaki yükselişin akabinde akaryakıt fiyatları 10 TL’ye kadar çıktı.

Akaryakıta artırım geldi

Yapılan bu 44 kuruşluk yeni artırımla birlikte fiyatlarda değişmiş oldu. Akaryakıtın litre fiyatı Ankara’da 9,58 TL olurken, İstanbul’da 9,55 TL, İzmir’de ise 9,62 TL olacak.

Artırım oranına binaen açıklamalarda bulunan EPGİS, ”03 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; akaryakıtta 44 kuruş, pompa satış fiyatlarına yansıyacak halde artış olmuştur” tabiri yer aldı.

Farklı olan bir öbür husus ise, dün akaryakıtın litre fiyatına 58 kuruşluk yapılan indirimdi. Dünkü indirimin akabinde yapılan bu artırım ile bir arada fiyatların artmış olması enteresan bir durum. İnsanların akaryakıt istasyonlarında kuyruğa girmesine neden olan indirimlerin akabinde artırım gelmesi çok üzücü.

Araçlarına ucuz yakıt alabilmek için aylar öncesinden depolarını dolduran vatandaşlarımızın bu artırım haberiyle birlikte üzülmeleri ve bir sonraki indirimlerde daha fazla kuyrukların olması bekleniyor.

İşini bahta bırakmak istemeyen insanların yapılacak rastgele bir indirimin akabinde tekrar akaryakıt istasyonlarında kuyruğa neden olmaları düşünülüyor.

Yapılan artırımların akabinde akaryakıta bir indirimin geleceğini düşünüyor musunuz?