Akaryakıt fiyatlarındaki artış üst üste herkesi şaşırtmıştı. Her gün gelen artırımlarla birlikte motorin ve akaryakıt fiyatlarının önü alınamaz bir hale gelmişti. Fakat dün bir indirim haberi gündeme geldi. Artık ise yeni bir indirim daha kelam konusu.

Motorin fiyatlarına dün gelen 2 lira 38 kuruşluk indirimin akabinde artık yeni bir indirim daha kelam konusu. Bugün akaryakıt ve motorin fiyatlarında yeni bir indirim bekleniyor.

Akaryakıt ve motorine tekrar indirim müjdesi!

Kesim kaynaklarından alınan bilgiye nazaran; 16 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere akaryakıtta 1 lira 76 kuruş, motorinde 93 kuruş indirim hesaplanıyor. Kesin sayılar şimdi net değil lakin indirimin pompaya yansıması bekleniyor.

Rusya Ukrayna krizi ile patlayan fiyatlar en çok da akaryakıtı etkilemişti. Hal bu türlü olunca da fiyatlar inanılmaz düzeyde yükseldi. Brent petrol fiyatlarındaki artış dünyan genelinde akaryakıt fiyatlarını uçurdu.

Global piyasalarda brent petrolün 130 dolardan 100 dolar düzeyine çekilmesiyle akaryakıt fiyatlarında beklenen indirim de gelmeye başladı. Brent petrolün fiyatının inmesiyle motorin fiyatlarında dün gece indirim yapıldı. Bugün de yeni bir indirim daha bekleniyor. 2022 yılı her açıdan güç bir yıl oluyor. Enflasyonun gelmesi, koronavirüs ile gelen kıtlıklar ve akabinde Rusya Ukrayna savaşının patlaması dünya genelinde fiyatların yükselmesine ve hayatın zorlaşmasına sebebiyet verdi.