Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesiyle akaryakıt fiyatlarında önemli bir artış yaşandı. Bir müddettir arka arda gelen akaryakıt fiyatlarında artık indirim haberleri de geliyor. Kesimden gelen bilgilere nazaran yeni bir indirim de yolda. Petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün akabinde, akaryakıt fiyatlarında bu gece yarısından itibaren nispeten bir rahatlık sağlayacak yeni bir indirim bekleniyor.

Akaryakıt fiyatlarında yeni indirim! İşte yeni fiyatlandırma

Kelam konusu indirim 80 kuruşluk bir rahatlama getirecek. Motorin fiyatlarında ise rastgele bir değişiklik beklenmiyor.

Araç sahiplerinin yüzünü güldürecek haber akaryakıt fiyatlarında da indirimi beraberinde getirdi. Brent petrol fiyatında yaşanan düşüşler ülkemizde de rahat bir nefese yol açıyor. Bu gece yarısından geçerli olacak indirimin pompaya yansıyacak.

2 Nisan Cumartesi gününden geçerli olmak üzere akaryakıt kümesinde 80 kuruş fiyat indirimi bekleniyor. Son indirimle birlikte akaryakıtın litre fiyatı İstanbul’da 19 liraya düşecek. NTV’den gelen bir kaynağa nazaran motorinde ise fiyat değişikliğinin olmayacağı öngörülüyor.

Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte kısa müddette savaş fiyatlandırmasına geçildi. Bu da her dalda fiyatlara olumsuz yansıdı. Brent petrol fiyatlarında yaşanan artışlar direkt olarak akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Üst üste gelen artırım haberlerinin akabinde artık karşımıza indirim haberleri ge geliyor. Devam eden savaş ile birlikte oynak bir piyasa mevcut.