Akaryakıt fiyatlarında yaşanan son günlerdeki artışlar sürat kesmiyordu. Günlerdir üst üste gelen artırım fiyatları vatandaşı üzmüştü. Artık ise düzgün bir haber geldi.

Epgis haberi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Yapılan paylaşımda ” Akaryakıt Eserlerinde Fiyat Değişim İptali. 10/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Akaryakıtta 0,79, Motorinde 2,25 TL/LT olarak yapılan artırımlar eser fiyatlarının bugün büyük oranlı düşüş göstermesi doğrultusunda kaynağından iptal edilmiştir” sözleri yer aldı.

Akaryakıt fiyatlarına gelecek artırım iptal edildi!

Günlerdir üst üste gelen akaryakıt fiyatlarındaki artırımlar tüm araç şoförlerini üzmüştü. Fakat bu sefer âlâ bir haber geldi. Yapılacak olan bir artırım geri alındı. Rusya Ukrayna savaşı ile başlayan fiyat artışları adeta vatandaşı canından bezdirmişti. Savaş fiyatlandırması ile daima olarak artan akaryakıt fiyatları üst üste haber oluyordu.

Lakin Epgis’den gelen bir paylaşım ile yapılacak olan bir artırımın geri alındığı duyuruldu. Buna nazaran 10 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapılacak olan artırım geri alındı. Rusya Ukrayna krizi devam ederken fiyatlandırmalar önümüzdeki günlerde ne olacak göreceğiz.