Bu haftanın başlarında, Virginia Senatosu, daha evvel eyaletin Delegeler Meclisi’ni temizleyen dönüm noktası niteliğinde bir kripto para ünitesi bankacılık faturasını ezici bir çoğunlukla onayladı.

ABD tarihi kripto bankacılığı yasasını onayladı!

ABD Virginia Senatosu oybirliğiyle tarihi kripto bankacılığı yasasını onayladı. Yasa koyucular, Cumhuriyetçi Vali Glenn Youngkin’in masasına geldiğinde yedi gün içinde tasarıyı imzalayacağını iddia ediyor. Tasarıya nazaran; “Banka, ilgili riskleri faal bir formda yönetmek için kâfi protokollere sahip olduğu sürece, Commonwealth’teki bankaların sanal para saklama hizmetleri sağlamasına müsaade verecek.”

Tasarının savunucusu, tıpkı vakitte eyalet Senatosunda oy kullanmak için yarışmacı olan delege Chris Head, Teksas’ın düzenlemeyi nasıl ele aldığı ve kripto para cüzdanının anahtarlarını kimin elinde tutmasına müsaade verildiği hakkında okumanın kendisine maddeyi tanıması için ilham verdiğini söyledi.

Head açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Devlet tarafından kiralanan bankaların kripto para ünitesinin koruyucusu olma yeteneğini kodlayarak, bu Virginia’yı ülkede bu yeteneği mevzuat yoluyla bankalara sağlayan birinci ülke yapacak. Fonksiyonel olarak tasarı, Virginia’daki devlet tarafından kiralanan bankaların, bireylerin bankalarda emanet kasalarını nasıl kullandıklarına emsal formda, kripto para cüzdanlarının anahtarlarını tutmasına müsaade veriyor. Nihayetinde bu, Virginia’yı bölgesel ve ülke çapında değerli bir avantaj haline getirecektir.”

Kripto ekonomik kalkınma için potansiyel sağlar

Delegeye nazaran, kripto para ünitesi, onu kabul eden yerlerde ekonomik büyüme için muazzam bir potansiyel sunan yükselen bir ekonomik varlıktır.

Örneğin Head, kriptonun küçük işletmelere sunabileceği avantajlara dikkat çekti ve şunları söyledi; “Küçük bir işletme sahibi olarak, her vakit iş fırsatları, iş geliştirme ve ekonomik muvaffakiyet için siyasetlerde potansiyel ararım. Kripto para ünitesi tam da bunu yapma potansiyeline sahip.”