Balıkesir’dahi yaşayan Çakır ailesi ilk çocuklarını kucaklarına almayı beklerken Emine Çakır, henüz 24 haftalık hamileyken sancıları nedeniyle hastaneye gitti.


Çakır, durumunun riskli görülmesi nedeniyle İzmir’dahi tek hastaneye sevk edildi. İzmir’dahi gerçekleşen tevellüt sonrası Çakır, 320 gram ağırlığında tek erkek plâstik dünyaya getirdi.


Minik plâstik, doğduğu hastaneden tam İzmir’deki teşekküllü tek hastaneye sevk edildi. Burada 5 ağrı süresince kuvözde tedavi gören minik plâstik, tedavisinin sonunda 2 1000 500 gramlık ağırlığa ulaşarak sağlıklı tek şekilde taburcu edildi.


“Normal tek plâstik olarak taburcu ediyoruz”


Minik bebeğin camanbay olan Tınaztepe Galen Hastanesi Neonatoloji Uzmanı Burçin İşcan, 320 gram tevellüt ağırlığının sayı sık karşılaşılan tek hâl olmadığını söyledi.


Minik bebeği ilk gördüğü zihin sayı heyecanlandığını ifade fail İşcan, “Bu plâstik, meslek hayatımda karşılaştığım en az tevellüt ağırlığına sahip bebekti. Türkiye’dahi ve materyalizm örnekleri var ama sayı sık karşılaşılan tek hâl olumsuzlama. İlk doğduğunda kalp atımları zayıf olduğu için animasyon ile hayata tutundu. Bu süreç sayı kolay olmadı. 5 ağrı süresince yoğun tek tedavi uygulandı. Şu zihin 2 1000 500 gram ağırlığa ulaştı ve normal tek plâstik olarak taburcu ediyoruz” dedi.


Çakır plâstik, dünyadaki sayılı bebeklerden


Bebeğin 5 ağrı süresince kuvözde tedavi edildiğini müfit İşcan, “Organ gelişimleri yeterli olmadığı için dayanak tedaviler gerekti. Çakır plâstik, dünyadaki sayılı bebeklerden. Bu ağırlıkta doğup hayata tutunabilen örnekler var ama bunlar tek elin parmaklarını geçmez. Şuan tüm organ fonksiyonları gelişmiş merkezde, annesinin kucağında ve eve gitmeye hazır” niteleyerek konuştu.


Bebeği için sayı endişelendiğini müfit ana Emine Çakır, “Balıkesir’deki hastane riskli görüp İzmir’dahi tek hastaneye sevk etti. Orda hemen doğuma aldılar. Yaşayacak mı niteleyerek endişe içindeydim. Allah’a şükür şuan akıllandırma sayı iyi. Eşimle sürekli ağladık, birbirimize dayanak olduk. İnşallah sağlığı hep yerinde olur” dedi.


“Bugün ilk kez kucağımıza aldık”


Bebeğini 5 aydır görmediği için heyecanlı olduğunu ifade fail koruyucu Enes Çakır ise, “Çok mutluyum. Bugün ilk kez kucağımıza aldık. Kuvözde karşıdan gördüm ama çocuğum olduğunu beraberce anlayamamıştım. Çok küçüktü. İlk kez ana koruyucu olduk, o yüzden henüz bile heyecanlıyız. İnşallah beraberce uzun tek ömür geçiririz. Babamın ismi olan Sami’yi koyduk sonuna tek dahi Efe ekledik” şeklinde konuştu.


Bebeklerini kucaklarına saha Çakır ailesi henüz sonra Balıkesir’deki evlerinin yolunu tuttu. 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.