Birçok kişi için akıllı telefon seçimi yapmak bazen zordur. Çünkü bütçe, özellikler, beklentiler, güncelleme ve teknik servis durumu üzere birçok etken seçimimizi tesirler. Amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz üst düzey telefonlar, dizaynları, kameraları, işlemci gücü, performansı ve öteki özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Lakin malesef bu telefonlar fiyatlarıyla herkese hitap etmiyor. Tüketiciler çoklukla güzel özelliklere sahip ve uygun fiyatlı telefonları araştırıyor.

Genel manada elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızın yararları sadece görsel ve sesli irtibatı sağlamakla sonlu kalmıyor. Alışverişten bankacılık süreçlerine, sağlıktan tahsil faaliyetlerine, not almaktan anı kaydetmeye kadar sundukları birçok farklı avantaj ile telefonlar insan hayatını ziyadesiyle kolaylaştırıyor. Bu nedenle akıllı telefonlardaki model çeşitliliği de her geçen gün ve süratle artmaya devam ediyor.

Elbet akıllı telefonlar gelişip çeşitliliği artarken fiyatları da bu ölçüde değişmeye devam ediyor. Bilhassa de son periyotta onlarca yeni marka, onlarca yeni model türedi ve hepsi birbirinden değerli.

Lakin bir nebze de olsa orta düzeyin bir tık üzerinde akıllı telefon satın alma niyetindeyseniz ve almak istediğiniz telefon modeline 3500 TL’den fazla para harcamak istemiyorsanız, tavsiye ettiğimiz modellere kesinlikle göz atın.

Mart ayı yeni fiyatlarını dikkate alarak derlediğimiz 3000 – 3500 TL ortası fiyat etiketine sahip telefon modellerinin bulunduğu listemiz, sırf 2018, 2019, 2020 ve 2021 çıkış yılına sahip modellerden oluşmaktadır.

Not: Telefonlar, internet satış fiyatları dikkate alınarak listelenmiştir. Mağaza fiyatları belirtilen fiyatlardan daha yüksektir.

İşte 3000 – 3500 TL ortası en düzgün akıllı telefonlar;

Tecno Camon 16

Fiyat: 3.028,20 TL

Tecno Camon 16

Ekran Boyutu:
6.8 İnç

Dahili Depolama:
128 GB

Bellek (RAM):
6 GB

Batarya Kapasitesi:
5000 mAh

Çizgi Sayısı:
Çift Sınır

Süratli Şarj:
Var

5G:
Yok

4.5G Takviyesi:
Var