Kripto para sanayisi süratle büyüyor. Tıpkı kuruş pay senetleri üzere, kuruş altcoinler de, kripto yatırımcılarını cezbetmeye devam ediyor. Küçük piyasa kapitalizasyonları nedeniyle yüksek riskli yatırımlar olmalarına karşın, yatırım yapmak epeyce ucuz.

Altcoinleri, varlık pahası düşük kripto para üniteleri olarak kıymetlendirebiliriz. Özetle, Bitcoin dışındaki kripto para üniteleri diyebiliriz. En tanınan altcoinlerden biri Ethereum’dur, lakin bugün 2022’de alınacak ve elde tutulacak kuruşluk altcoinlerden bahsedeceğiz.

Bir şeyi unutmayın, bu pazara asla hazırlıksız atlamamalısınız. Dalmadan evvel kripto varlık sınıfı hakkında biraz araştırma yapmanız faydanıza olacaktır. Kripto para ünitelerine yatırım yapmak kelam konusu olduğunda binlerce seçenek var. Bu makale, en düzgün on en uygun yeni altcoini içeriyor. Dilerseniz artık de bu altcoinlerin hangileri olduklarına daima birlikte göz atalım.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Tether

Tether, değişim platformları için likidite yaratan, yatırımcılar için fiyatsız çıkış stratejileri yaratan ve yatırımcıların portföylerine esneklik ve istikrar katan bir sabit paradır. Ek olarak, Tether, klâsik banka ve finans kurumlarının süreçlerine kıyasla çok daha süratli ve daha düşük fiyatlarla global olarak rastgele bir yere gönderilebilir.

USD Coin

USD Coin ayrıyeten ABD dolarına sabitlenmiş bir sabit paradır ve Ethereum, Stellar, Algorand, Solana, Tron ve Hedera Hashgraph sisteminde çalışır. USDC, CD’lerden daha güzel getiri sağlayabilen düşük betalı bir yatırım arayan klasik yatırımcılar için kusursuz bir seçenektir. 2022’de satın almak ve elde tutmak için en güzel kuruş altcoinlerinden biridir.

XRP

XRP, başka para ünitelerine köprü para ünitesi misyonu gören bir kripto para ünitesidir. Rastgele bir para ünitesinin öbür bir para ünitesiyle değiştirilmesini kolaylaştıran rastgele bir prestiji para/kripto para ünitesi ortasında ayrım yapmaz. Her üç ila beş saniyede bir gerçekleşen süreçlerle daha az maliyetli ve daha ölçeklenebilir bir ödeme olarak gerçek dünyadaki yararı, öteki kriptolara kıyasla gerçek kıymet açısından daha güzel olmasını sağlar.