Günümüzde teknoloji, günlük hayatımızda bir nimet olarak kendini kanıtlıyor. Akıllı telefonlarımız sayesinde kıyafet satın almaktan, market alışverişine, bankacılık süreçlerinden, bilgi edinmeye kadar her şey bir tık uzağımızda. Ya da rastgele bir eser yahut hizmeti düşünün ve akıllı telefonunuzdan sipariş verebilirsiniz. İnternet üzerinden haberleri okuyabilir ve cep telefonları aracılığıyla kendinize ilişkin bir sanal ağ oluşturabilirsiniz.

Yalnızca bu değil, birebir vakitte akıllı telefonunuzda önümüzdeki günler ve önümüzdeki birkaç ay için lokal hava varsayımlarını görmek de mümkün!

Hava Durumu Uygulaması nedir?
Çoğunuz aslında ne olduğunu biliyorsunuz. Tekrar de bilmeyenleriniz var ise, kolay bir tabirle; bir hava durumu uygulaması, kullanıcıları iklim şartları, atmosferik kestirimler ve hava durumuyla ilgili güncellemeler hakkında bilgilendiren bu türlü bir taşınabilir uygulamadır.

Etraftaki rastgele bir yaklaşan hava durumunu bilmek için en düzgün ortamdır. Birisi rastgele bir varış noktasına seyahat etmeyi planlıyorsa, o varış yerinin hava durumunu evvelce bilebilir.

Buna nazaran, belli bir destinasyona bir ziyaret planlanabilir ve belli bir gün yahut saatte hava uygun değilse, ertelenebilir/ertelenebilir.

Etrafınızdaki ve dünyadaki atmosfer hakkında her şeyi bilmenizi sağlayan uygulamalar var. Hava kestirim sistemleri pazarı, 2019’dan 2025’e kadar %5.7’lik bir CAGR ile 2025 yılına kadar 3,3 milyar ABD Doları’lık global bir pahaya ulaşacak . Günler geçtikçe hava durumu uygulaması kullanıcılarının sayısı kıymetli ölçüde artacak.

Bununu da dikkat alarak, bu makaledeki en düzgün beş hava durumu uygulamasını sizler için listeledik. Size de yalnızca akıllı telefonunuza hangisini yüklemek istediğinize karar vermek kaldı.

İşte 2022’de Android ve iOS için en âlâ 5 hava durumu uygulaması!

1- AccuWeather Hava Durumu

Dünyanın en uygun ve en kesin hava durumu bilgisi kaynaklarından biri olarak görülen bu uygulama 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Günlük ömrünüzü planlamanıza yardımcı olan AccuWeather sayesinde hava durumu bilgileriyle en şimdiki iddialara her an ulaşabilirsiniz.

Uygulamada şu içerikler bulunmaktadır:

• Mevcut durum hava durumu müşahedeleri
• Hava durumu iddiası özet ve detaylar
• Mahallî / Kısa periyotlu görünüm iddiaları
• Radar animasyonu ve uydu manzaraları
• Görüntüler
• Ve daha fazlası
*İçerik pozisyona nazaran değişiklik gösterebilir.

Uygulama Google Play’de fiyatsız olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur.

AccuWeather Hava Durumu uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız.

Android | iOS | Windows

2- Dark Sky – Hyperlocal Weather

Dark Sky – Hyperlocal Weather, gerçekte yağmur yağmak üzereyken birkaç dakika içinde size söyleyebilecek “hiperlojik” bir doğruluğa sahip olması ile şöhretlenmiş bir uygulamadır.

Göze çarpan bir öbür özelliği ise; dünyanın rastgele bir yerinde yağmurun ve karın, nerede olduğunu anlık gösteren global bir harita imajına sahip olmasıdır.

Uygulama ayrıyeten özel bir rahatsız etme modu da sunar, bu sayede gecenin ortasında sizi uyandırmayacağından emin olabilirsiniz.

Uygulama Google Play’de fiyatsız olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur.

Dark Sky – Hyperlocal Weather uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız. (Android)