Çin‘de yaşayan ve 200 yaşında olduğu sav edilen kişinin imgeleri görenleri korkuttu. Muhtemelen dünyanın en yaşlı insanı olarak kayda geçen adamın yaşı şu anda tam olarak bilinmiyor.

Görüntüye alınan adamın 200 yaşından da yaşlı olduğunu tez edenler var, fakat net olarak bir bilgi yok.

200 yaşındaki dünyanın en yaşlı insanı görenleri korkuttu!

Besini şırınga ile verilen adam aile fertlerinin ve hatta çocuklarının dahi vefatına şahit olmuş olabilir. Görenleri hem hayrete düşüren hem de korkutan adam Çin’de yaşıyor. Daha evvel de Hindistan’da yaşadığı argüman edilen ve dünyanın en yaşlısı unvanına sahip bir bayanın görüntüleri paylaşılmıştı. Genelde bu kadar uzun yaşayabilen insanların Doğu’dan çıkması da kimilerini şaşırtıyor.

Batı ülkelerindeki hayat üslubu ve yeme alışkanlıkları insanların uzun yaşamasına müsaade vermiyor. Tabi kimi kullanıcılara nazaran kimse bu kadar uzun mühlet yaşamamalı.

Tipik insan ömrünün 70 yahut 80 yıl olduğu varsayılırsa bu sayısı aşan herkes bir rekor kırmış sayılıyor. Daha evvel de 250 yaşına kadar yaşadığı argüman edilen bit adam Çin’de ortaya çıkmıştı. Tabi bu usul olaylar beraberinde kimi mistik söylentileri de doğuruyor. Örneğin Antik Yunan tarihçisi Herodot, günümüz Etiyopya’sında, sularında yıkananların gençliğini geri kazandığını iddia ettiği bir yere işaret etmiş. Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.