Bilindiği üzere SUV araçlar hem minivan, hem station vagon hem de çekme özelliklerine sahipler. SUV satın alırken yanlışsız seçimi yapmak çok değerlidir. Örneğin bu araçlar katiyetle aşikâr bir güç ve kapasiteye sahip olmalıdır. SUV üzere büyük bir araç alma niyetiniz var ise, bu büyük aracı satın almak için aşikâr sebepleriniz olmalıdır. Onu sedan araçlardan ayıran, lakin tıpkı vakitte gereksinimleriniz doğrultusunda yer alan sebepler.

Bu nedenle SUV araç almadan evvel, sedan bir araca nazaran farklılıklarını öğrenmek ve buna yönelik kriterlerinizi belirlemeniz gerekir. Bu ortada yanlış bilinen bir hususa da açıklık getirelim; her dört çeker araç SUV değildir fakat SUV’ların geneli dört çekerlidir.

Son vakitlerde arabalara artırım üzerine artırım gelmiş olsa da, hala araba alma isteğimiz öncelikli hayallerimizin ortasında yerini almaya devam ediyor. SUV modellerin bilhassa de son periyotta revaçta olduğunu söylemek pek yanlış olmayacaktır.

Yerli arabanın birinci kasasının SUV olması da bu yüzden. Çünkü hem Avrupa, hem de Türkiye pazarında bilhassa de son periyottaki satışlar, ilerleyen yıllarda SUV üslubundaki arabaların daha tanınan olacağına işaret eder nitelikte.

Türkiye’de 200 bin TL altına alabileceğimiz SUV modeller hangileri? Bu manada Türkiye’nin en uygun fiyatlı ikinci el SUV modellerini sizler için listeledik.

Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan sizleri 200 bin TL fiyatın altındaki SUV modellerinin yer aldığı listemizle başbaşa bırakalım.

İşte ikinci elde 200 bin TL altına alabileceğiniz en güzel SUV otmobiller!

Chevrolet Seri Captiva Model 2.0 D LT Medium

2008 Yakıt Dizel Vites Otomatik

Fiyat: 171.000 TL

Chery Seri Tiggo Model 2.0 Lusso

2011 Yakıt Akaryakıt & LPG Vites Otomatik

Fiyat: 164.500 TL