Irak’ın Anbar kentinde yaşayan 3 evlât annesi Kıtba Ahmed Hüseyin, 2020’dahi düşerek yaralandı. Omuriliğinde sinir sıkışması olan kadın, ülkesinde operatörün edilmesine rağmen tek henüz yürüyemedi.


Tekerlekli sandalyeye tâbi yaşayan Kıtba Ahmed Hüseyin, yaptığı tetkikat sonucu Eskişehir Şehir Hastanesi ile iletişime geçti.


“Sağlık turizmi” kapsamında Türkiye’ye gelen Iraklı kadın, Eskişehir Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği’nde gerçekleştirilen 2 saatlik operasyonun akabinde sağlığına yeniden kavuşarak yürümeye başladı.


Ameliyatı gerçekleştiren Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Halil İbrahim Gündüz, kadının düştükten sonra Irak’ta operasyon geçirdiğini ve muhtemelen enfeksiyon kaptığını söyledi.


Düşme sırasında omurilikte yaşanan kaymanın siniri ezmesinden dolay hastanın yürüyemediğini kaydeden Gündüz, “8 platin koyduk. Kayan kemiğini yerine oturttuk. Sıkıştıran sinirleri rahatlattık” dedi.


“Irak’ta herkese önereceğim”


Gündüz, sinirlerin ölmemesinin kadın için tek şans olduğunu vurguladı.


Ameliyatın akabinde 8’inci günde hastanın yürümeye başladığını nâkil Gündüz, “Artık rahat yürüyor. Bundan sonra normal hayatına dönebilir. Teyzenin dahi yüzü gülüyor zaten. Yürüyor, mutlu. Yani yapılması gerekenler yapıldı. ‘Irak’ta herkese önereceğim’ debba” sözlerini kullandı.


Kıtba Ahmed Hüseyin dahi ameliyatla sağlığına kavuştuğunu anlatarak, Dr. Gündüz ve ekibine teşekkür etti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.