Gelmiş geçmiş en tanınan sinemalar ortasında yeri olan Fight Club farklı bir olayla tekrar gündemde. Dünyaca ünlü kült sinema Fight Club, büyük ölçüde sinemanın sonuyla meşhur. Lakin Çin’de sinemanın son sahnesinde değişik yapıldığı ortaya çıktı.

Sinema genel olarak anarşist bir tema işliyor. Lakin bu durum Çin’e aksi gelmiş olacak ki sinemanın sonuna müdahale edilmiş.

1999 yılında yayınlanan Fight Club sinemasının sonu değiştirildi! Biraz gecikmiş bir karar

Fight Club’ın sonunda Edward Norton’un canlandırdığı karakter hayali ikinci kişiliğini öldürüyor. Akabinde binalara yerleştirdiği bombaların patlayışını izliyor. Fakat Çin’de bu geçersiz kaldırılmış ve onun yerine ekrana bir yazı geliyor:

“Tyler’ın ipuçlarını takip eden polis planın farkına vardı. Suçluları tutukladı. Bombaların patlamasını engelledi. Mahkemeden sonra Tyler akıl hastanesine gönderilerek tedavi gördü. 2012’de hastaneden taburcu edildi.”

Son sahnede kapitalizm aykırısı anarşist bildiriler verilmesi Çin hükümetinin şiddetle karşı çıktığı bir şey. Bu sebeple son sahne bu kadar uzun vakit geçse bile müdahale ile değiştirilmiş.