Çin‘de bir felaket meydana geldi. Ülkede iç çizgi seferi yapan bir yolcu uçağı mahallî saatle 14.22’de düştü. Çin devlet televizyonu’ndan gelen açıklamalara nazaran 133 yolcusuyla havalanan uçak Kunming’den Guangzhou’ya gidiyordu. Fakat bir felaket meydana geldi ve uçak 30 bin feet yükseklikten yere çakıldı.

133 yolcu taşıyan yolcu uçağı bir dağa düştü!

China Eastern Havayollarına ilişkin Boeing 737, Guangxi bölgesindeki dağlık alana düştü. Uçağın düştüğü yerde dumanların yükseldiğinin haberi geldi. Kazada meydana gelen can kaybı ya da yaralı sayısıyla ilgili ise şimdi resmi bir açıklama yok.

Resmi medyaya nazaran kurtarma takımları olayın yaşandığı yere gerçek yola çıktı. Flight Radar’dan alınan datalara nazaran, uçak Çin’in Wuzhou kentinin çabucak güneybatısında bilgi iletimine son verdi. Şanghay merkezli China Eastern, çok sayıda iç ve dış çizgi işleten Çin’in en güzel üç havayolundan biri olarak kabul ediliyordu. Mahallî medya, MU5735 sefer sayılı China Eastern Havayolları uçağının mahallî saatle 13.11’te Kunming’den havalandığını bildirdi. İrtibatın kesildiği dakika olan 14.22’de uçak yaklaşık 1000 metre yükseklikteydi. Seyahatin planlanan bitiş saati ise, 15.05’ti. Çin havayolu şirketleri, son yıllarda dünyanın en inançlı havayolları ortasındaydı. Son büyük kaza, 2010 yılında bir iç sınır uçuşu sırasında gerçekleşmişti. 96 kişi taşıyan Embraer E-190 tipi uçağın düşmesiyle 44 yolcu hayatını kaybetmişti.