Geçtiğimiz yıl denetimden çıkan dolar kuru yüzünden her şeyin fiyatında önemli bir artış yaşanmıştı. 21 Aralık 2021 akşamı açıklanan kur muhafazalı TL mevduat sistemi sayesinde dolar kuru denetim altına alındı fakat fiyatlarda olağanlaşma beklendiği kadar gerçekleşmedi. Hal bu türlü olunca da vatandaş bu durumu sorgulamaya başladı.

Taban fiyatın açıklanması ile enflasyonla çaba planları başlatılmış oldu. Artan enflasyon yüzünden her şeyin fiyatı neredeyse günden güne değişiyor diyebiliriz. Bilhassa market fiyatlarında yaşanan artışlar vatandaşların aklını kurcalıyor. O denli ki market fiyatlarında her eserde abartısız yüzde yüz artış kelam konusu.

Durum böyleyken Belçika’da yaptığı bir market alışverişini paylaşan kişinin görüntüsü da toplumsal medyada viral oldu. Yalnızca 10 euro ile market alışverişi yapan vatandaşın aldıkları ise şöyle:

10 euro ile yapılan market alışverişi viral oldu!

Karışık kuruyemiş – 2 euro
2 adet kruvasan – 1,44 euro
2 paket hazır salata – 1,18 euro
Süzme yoğurt – 1,39 euro
1 büyük paket fındıklı çikolata – 1,49 euro
2 kutu zeytinyağlı ton balığı – 2,18 euro

Birebir eserleri ülkemizdeki bir marketten satın almaya kalkan bir vatandaş da çıkan fiyatı toplumsal medyada paylaştı. Ne yazık ki tıpkı eserler Türkiye’de 150 TL civarında bir fiyat çıkartıyor. Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.