Fungable olmayan belirteçlerin (NFT’ler) bir koleksiyonu olan Bored Ape Yat Kulübü, 17 Mart’ta yeni kripto para ünitesi belirteci ApeCoin’in (APE) piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve kripto para ünitesi piyasasına büyük ilgi gösterdi. O denli ki; ApeCoin 24 saat içinde %1.250’lere varan artış gösterdi!

+%1.250’yi aşan artış ile kripto piyasanın gündemine oturan ApeCoin nedir?

Lansmandan kısa bir mühlet sonra, yaklaşık 1 dolar (14,79 TL) paha ile piyasalara giriş yapan APE’nin fiyatı kısa bir müddet sonra apansız yaklaşık 8,50 dolara (126₺) düşmeden evvel süratle 15,21 dolara (224,99 TL’ye) yükseldi.

Şu anda ApeCoin, Coinbase datalarına nazaran son 48 saat içinde %+%1.232,74 artışla 196,90₺’den süreç görüyor.

Yayınlandığı tarihte, tokenin toplam piyasa kıymeti 3,6 milyar dolardı ve geçtiğimiz 18 Mart tarihinde, yani yayınlandıktan yalnızca 1 gün sonra, kıymetine 1,3 milyar dolar eklendi.

Muazzam tırmanışın bir sonucu olarak, APE, piyasa kıymetine nazaran en uygun 100 kripto para ünitesinden günlük karlar açısından kripto piyasasına liderlik ediyor, akabinde sırasıyla Mina (MINA) ve Waves ( WAVES ) geliyor.

Merkezi olmayan APE Ekosisteminde kullanılan ERC-20 yönetişim ve hizmet belirteci, Binance ve Coinbase üzere büyük kripto borsaları ortasında listeleniyor, esasen piyasaya sürüldükten çabucak sonra erişilebilir hale gelmişti.

Pekala ApeCoin’in etrafındaki şevk neden?

Modülü esasen birkaç yüz bin dolar pahasında olan Bored Ape NFT’lerin yüksek talep gördüğünü belirtmekte yarar var. Çünkü Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun aylık ortalama 59.000 Google aramasıyla Google aramasında birinci 10 NFT koleksiyonunda yer alıyor.