Twitter, Ukrayna işgalinin ortasında Rus askeri faaliyetlerini paylaşan hesapları kazara kaldırdığını kabul etti. Şirket artık sildiği birtakım hesapları geri yüklüyor.

Twitter birtakım hesaplar için süreç başlattı. Platform manipüle edici sayfaları askıya aldı. Rusya Ukrayna krizi resmi olarak savaşa dönüştü. Bu türlü hassas bir bahiste da Twitter platformda adeta sıkı kontrol başlattı.

Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında süreç başlattı

Bir Twitter sözcüsü TechCrunch’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Politikalarımızı ihlal eden hesapları proaktif olarak izliyoruz. Bu durumda yanlışlı olarak birkaç hesap üzerinde yaptırım aksiyonu gerçekleştirdik. Bu aksiyonları süratli bir formda gözden geçiriyoruz ve erişimi yine etkinleştirdik. “Bölgeden gelen manipüle edilmiş medyayı izlemenin yanı sıra Twitter, Ukrayna krizine hesapların nasıl garanti altına alınacağına ait ipuçlarıyla da cevap verdi. Ukrayna’nın web siteleri son birkaç hafta içinde siber ataklara maruz kaldı ve bilhassa ülkeden haber ve imaj paylaşan toplumsal medya hesapları da amaç alınabilir.