Meta‘ya bağlı Instagram uygulaması, insanların Kıssalarla etkileşim kurması için yeni bir yol sunuyor. Bugünden itibaren, Kıssalarda gözünüze çarpan bir görseli yahut görüntüyü görürseniz özel bir gönderi gönderebileceksiniz.

Evvelce, bir Öyküye cevap vermenin tek yolu, içerik oluşturucuya bir direkt bildiri yahut bir emoji reaksiyonu göndermekti. Her iki durumda da, cevabınız bildiri gelen kutusunda görünecekti Arayüzün karıştığı gerekçesiyle şirket artık bu durumu değiştirmeye karar verdi.

Instagram Öyküler için “gizli beğeni” özelliğini sundu

Yeni bilinmeyen beğeni özelliği ayrıyeten kapalılık bakımından da kolaylıklar sunacak. Instagram lideri Adam Mosseri, “Buradaki fikir, insanların birbirlerine daha fazla takviye verebilmelerini sağlamak, tıpkı vakitte DM’leri biraz temizlemek” dedi. “Mesajlaşma bizim için kıymetli bir önceliktir ve bunun büyük bir kısmı, siz ve bedel verdiğiniz şahıslar ortasındaki DM’lere odaklanmaktır.” tabirleri kullanıldı.

Instagram sık sık bunun üzere küçük ancak kullanışlı özellikler ekliyoe. Örneğin geçen sonbaharda şirket, bir carousel gönderiden fotoğraf ve görüntüleri silme seçeneğini ekledi. Öykü beğenileri, Instagram’ı kullanma biçiminizi temelden değiştirmeyecek, lakin tekrar de güzel bir ek.