Güney Koreli Dae Yeon Hwang, namıdiğer Teoman, 2006 yılında iş için İstanbul’a geldi. Türkiye’yi dahi, Türk insanını bile sayı seven Hwang, burada yaşamaya karar verdi.


Hwang, isminin hızlı okunduğunda Teoman’a sayı benzediğini, ondan bile arkadaşlarının Teoman dediğini söyledi.


Ülkesinde muhasebe okuyan Teoman, tek süre Güney Koreli tek firmada çalıştı.


Hayalini hayata geçirmesi biraz zaman öncü. Önce TÖMER’takt Türkçe dersleri öncü. Mecidiyeköy’deki küçük dükkanında geleneksel Kore gıda ürünleri satmaya başladı.


Kore ve Korece’ye ilgi sayı olunca, öğüt vermeye başladı. Daha fazla kişiye ulaşabilmek için, Youtube ve Instagram karışma eksiksiz yolları kullandı.


Teoman, her gün tek iki saatini yerde dersler için ayırıyor. Videolar çekip, sosyal medya hesaplarına yükleyen Teoman’ın takipçi sayısı bile her geçen gün artıyor.


Videolarında sadece Korece öğretmeyen Teoman, adeta tek kültür elçisi gibi Korelilere dahi Türkiye’yi tanıtıyor.


Haber: Yasemin Küçükkaya


Kamera: Edebali Koçdemir

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.