Register.it firması uygun Com, Net ve Org transfer kampanyası sayesinde uzun süredir webmasterların domain süresi uzatma konusunda tercih ettiği alan adı firmaları arasında yer almaktadır.

Register.it Firması ile tanışmış ve NS ayarlarını yapmakta zorlananlar için aşağıdaki resimli anlatımı hazırladık. Takıldığınız yerler olursa lütfen konu altından yorum göndermek sureti ile bize ulaşınız. Site ekibi olarak sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

NS IP Adresimi Nasıl Öğrenebilirim

Bu konuda host firmanıza ulaşırsanız size NS ayarlarınızı karşılığı olan IP adreslerinin bilgisini verebilirler. IP adresleri NS1 ve NS2 için farklı olmak zorundadır yoksa Register.it hata vermekte.

Eğer host firmanıza ulaşamıyorsanız alternatif bir yöntem deneyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse zeotools.com sitesi SEO araçları alanında sevdiğimiz ve başarılı bulduğumuz bir sitedir. Güzel Nette barındığını biliyoruz. Eğer bizde kendi alan adımızı Güzel Net hosting firmasında barıdıracaksak; hali hazırda bu host firmasında barınan diğer bir sitenin domainin ip adresini internette aratıyoruz.

Site IP adresi bulma sorgusunu internette yaparak IP sorgulama sitelerine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki gibi NS1 IP değerine ulaşabilirsiniz. Genelde NS2 IP değeride aynı rakamların en sondakinin 1 fazla olanıdır. Örneğin NS1 89.252.179.222 olurken NS2 89.252.179.223 olabilir. Lakin bu durum her zaman geçerli değildir. Register.it sitesinde sadece NS1’i ve karşılığı olan IP adresini doğru girerseniz siteniz düzgün çalışıyor lakin siz en doğru sorun için host firmanıza destek bildiriminde bulunarak her iki NS adresiniz için doğru olan IP adresini edinmelisiniz. Bu ayarı bir kez yaptıktan sonra host değiştirmezseniz tekrar bu ayarlar ile uğraşmanıza gerek yoktur.