Domain (Alan Adı) Transfer İşlemleri Adım Adım Anlatımı

Bu makalemizde Domain Transfer işlemini anlatacağım. Gün içerisinde nerdeyse en çok karşılaştığımız sorulardan bir tanesi olan bu konuya bir açıklık getirmek amacıyla bu dökümanı hazırlamış bulunuyorum.

Domain Transfer İşlemi için yapmanız gereken 3 işlemi sırasıyla paylaşıyorum.

  1. İlk önce yapmanız gereken işlem mevcut Domain(alan adı) firmasından, Domain Transfer Kodu (authorization code, EPP Code) talep ederek almanızdır.
  2. Birinci maddedeki işlemi yaptıktan hemen sonra ” Whois ” bilgilerinin açık olmasını mevcut firmadan talep etmelisiniz.
  3. Son olarakta Domain Transfer Kiliti açık olmasını talep ederek, Transfer edilmesini istediğiniz firmayla iletişime geçerek transfer kodunuzu firmaya ilettiğiniz takdirde işleme başlanacaktır.

Bu aşamalar çoğu firmada benzerlik göstermektedir. Eğer sorun yaşadığınız belirli bir firma var ise lütfen bu makalemizin altındaki bölümden yorum yazarak bize ulaşınız. En kısa sürede alanında uzman site editör ve yazarlarımız tecrübelerini paylaşacak ve çözüm ortağınız olacaktır sorunlarınız için. isimyakala.com kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak tavsiyelerde bulunan bir web platformudur. Sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Natro, Godaddy, isimtescil ve diğer firmalardan domain transfer işlemi ve güncel en ucuza transfer sağlayan firmaların listeleri için lütfen yorum ile sorularınızı gönderiniz arkadaşlar.