14 Ocak Pazartesi ve 20 Ocak Pazar günlerini kapsayan haftaya ait düşen domain listelerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Haftanın dikkat çeken adreslerinde; 14 Ocak günü boşa düşecek olan boyacisandigi.com alan adı DA:47 değeri ile dikkat çekiyor. Aynı gün düşecek olan oruc.org adresi sadece 4 harf ve Türkçe anlamlı olması sebebiyle tavsiye ettiğimiz bir adres. Daha önce isimyakala.com olarak bizi portföyümüzde yer alan bu adresin satışını R10 üzerinden gerçekleştirmiştik ama görünen o ki yeni sahibi yenilememiş ve boşa düşmüş durumda. Günün bir diğer dikkat çekeni aylık 100 ila 1.000 arasında aranma hacmi görünen bodrum.tv adresi bu bölgeye özel site yapmayı düşünenler için güzel bir seçim olabilir.

15 Ocak günü hanimlik.com adresinin boşa düştüğünü görüyoruz. Genelde lik, luk, ci, cu, ler, lar gibi ek almış alan adlarını pek önermesek de kadınlara özel site yapmak adına neredeyse tüm alan adlarının alındığını düşündüğümüzde bu adres alınır duruma geliyor. Üstelik nispeten kısa, marka potansiyeli olan, TDK anlamlı ve .com uzantılı bir adres olduğu için kadınlara özel site yapacakların değerlendirmesini öneriyoruz.

Hafta boyunca yeni listeler eklenerek yazımız güncellenecektir.

Alacağınız domainlerde ban durumlarını sorgulayabileceğiniz garantili bir sistem maalesef yok. Fakat archive.org adresinden domain geçmişine bakarak daha önce herhangi bir illegal işlem yapılıp yapılmadığını görebilirsiniz. Domainin almış olduğu backlinkleri de incelerseniz değerleri hakkında herhangi bir soru işareti kalmadan gönül rahatlığı ile adresi satın alabilirsiniz.

2018 Yılı En İyi Domain Satışları yazımıza da mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Tablolarımızdaki kısaltmalar ve açıklamaları:

MR: Moz Rank

MT: Moz Trust

SS: Spam Skor

DA: Domain Authority

PA: Page Authority

BL: Backlink

[table “73” not found /]
[table “74” not found /]

İlginizi Çekebilir: En Ucuz Domain Kayıt Eden Firmalar

[table “77” not found /]
[table “76” not found /]
[table “78” not found /]
[table “79” not found /]
[table “80” not found /]