Alan adı yatırımcılarının en çok dikkat ettiği kıstaslardan biri de alan adının aranma hacimli olmasıdır. Bu yazımızı sürekli güncelleyerek aranma hacimli alan adlarını paylaşacağız. Ayrıca Facebook sayfamızdan da aranma hacimli boştaki domainlerin duyuruları yapılmaktadır. Fırsatları kaçırmamak için bizi takip edin !

Aranma hacmi sorgularında Google Adwords Keyword Planner kullanılmaktadır.

Lütfen domainler almadan önce banlı olup olmadıklarını araştırınız. Her gün sayısı yüzbinleri bulan alan adları boşa düşmekte ve dikkatimizi çekenleri sitemizde paylaşmaktayız. Bu kadar alan adı arasında maalesef her birini tek tek kontrol edemiyoruz. O yüzden tavsiye ettiğimiz alan adlarını almadan önce kendiniz araştırarak daha önce banlı olmadıklarından emin olunuz.

19.04.2019 – cevir.org (ALINDI) Şansımız hep .org domainlerden gitsede bu kez Türkçe anlamlı sadece 5 harf ve aranma hacmi 1 Milyon üstü olan bir domainle karşınızdayız arkadaşlar. Translate sektörü zorlu bir sektör ve Google Çeviri tek başına parselin büyük kısmına sahip. Zargan gibi alternatif çeviri araçlarının da piyasadaki varklığı rekabetin zorluğunu gösteriyor. Yinede bu alanda proje yapmayı düşünüyorsanız bu alan adı aranma hacmi ile tam size göre.

11 Mart 2019 – yarisoyunları.org 100 Bin ile 1 milyon arası aranma hacimli alan adı boştadır. Rekabet düşük ve tıklama başı maliyet 0.12 TL olarak görünüyor ama eski oyun siteleri rakibiniz olacağı için sektör dışından biriyseniz bu alan adını projelendirmeniz zor olabilir. Yatırımlık olarak da reg fee x 3 olarak minimum satış rakamı öngörmekteyiz. Bu alan adı yatırımı ile paranızı en az 3’e katlayacağınızı düşünmekteyiz.

11 Mart 2019 – kredihesapla.org (ALINDI) Bir başka 100 Bin ile 1 milyon aranma hacimli kelime grubu boştadır. SEO ayarları yapılmış güzel bir script ile ilk sıraya gelebilirseniz, güzel de bir reklam yerleşimi ile güzel bir pasif gelir elde etme siteniz olabilir. Pasif gelir bilmeyenler için düzenli makale girişi istemeyen sitelerdir. Hesaplama siteleri bu duruma örnek olarak verilebilir.

6 Mart 2019 – ubersetzen.org (ALINDI) Aranma hacmi 1 Milyon ile 10 Milyon arasında olan adres Almanca dilince çevirmek, tercüme etmek anlamına gelmektedir. Diğer uzantıları doludur. ubersetzer.org (çevirmen, tercüman) anlamına gelen kelimeyi geçtiğimiz haftalarda Dropcatch almıştır, kaçırılmaması gereken bir alan adı. EKLEME: Bir takipçimiz tarafından alınmış bize ulaşıp teşekkür ettiler sağolsunlar. Almanca gibi farklı dillerde milyon aranma hacimli kelimeler için bizi takip edin.

Liste Anlık Olarak COM – NET – ORG Adresler İle Güncellenecektir Lütfen Bizi Takip Edin